OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XX NIEDZIELA ROKU
Uroczystość Przemienienia Pańskiego
20 sierpnia 2017 rok
Wiara jakiej szuka Bóg

1. NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ ROZWIĄZUJĄCEJ WĘZŁY


W środę – 23 sierpnia 2017 roku  po Mszy św. o godzinie 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły.

2. NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


W piątek – 25 sierpnia 2017 roku o godzinie 15.00 odprawione zostanie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godziny 18.00.
W czasie adoracji będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

3. MODLITWA W INTENCJI ZMARŁYCH MIESZKAŃCÓW
UL. BRODNICKIEJ


W piątek – 25 sierpnia 2017 roku – o godzinie 17.30 modlić się będziemy w intencji zmarłych parafian i mieszkańców mieszkających przy ulicy Brodnickiej.
Serdecznie zapraszamy.

4. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ


W sobotę – 26 sierpnia 2017 roku – przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
W tym dniu Msza św. odprawiona zostanie o godzinie 7.00 i o godzinie 18.00.
Serdecznie zapraszamy.

5. MSZA ŚW. W INTENCJI PARAFIAN I MIESZKAŃCÓW UL. CZECHOWICKIEJ


W niedzielę – 27 sierpnia 2017 roku – o godzinie 11.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji mieszkańców i parafian ul. Czechowickiej.
Msza św. odprawiona będzie z okazji przypadającej w tym roku 25 rocznicy utworzenia naszej Parafii.

6. NAUKI PRZEDŚLUBNE


W dniach od 4 do 7 września 2017 roku o godzinie 20.00 oraz w dniach 9 i 16 września 2017 roku o godzinie 11.00 w salce parafialnej odbędą się nauki przedślubne.

7. 25. LAT NASZEJ PARAFII


W tym roku przypada 25 lat istnienia naszej Parafii.
W dniu 15 lipca 1992 roku Ks. Abp. Marian Przykucki powołał do istnienia naszą Parafię pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego.

Uroczyste obchody z okazji 25 lat istnienia Parafii pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi odbędą się 29 września 2017 roku o godzinie 18.00.
Wszyscy czujmy się zaproszeni na tę doniosłą Uroczystość parafialną.

Jubileusz 25. lecia Parafii będziemy przeżywać przez cały rok. W tym czasie pragniemy trwać w modlitwie dziękczynnej  parafian i mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii.

Wspólna modlitwa będzie się rozpoczynać w niedzielę Mszą św. o godzinie 11.00 i trwać będzie przez cały tydzień do soboty włącznie. Będziemy w tym czasie modlitwą dziękować za łaskę chrztu św., dar I Komunii świętej, dary Ducha Świętego, za małżeństwa sakramentalne i niesakramentalne, za chorych i za zmarłych. Zakończenie w sobotę wspólnotową agapą po Mszy św. o godzinie 18.00 w sali parafialnej.

8. I KOMUNIA ŚWIĘTA W 2018 ROKU


Zwracamy się z prośbą do rodziców dzieci, które pragną przystąpić w roku 2018 do I Komunii Świętej  o wzięcie stosownej Deklaracji Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego, wypełnienie oraz zwrot do Kancelarii parafialnej.

(Pobierając dokument ze strony internetowej zwracamy się z prośbą – w miarę posiadanych możliwości – o dwustronne drukowanie dokumentu. Dziękujemy).

9. BIERZMOWANIE W 2018 ROKU


Młodzież klas VII, która pragnie rozpocząć w przyszłym roku szklonym tj. 2017/2018 przygotowanie do sakramentu bierzmowania o wzięcie stosownej Deklaracji Kandydata do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, wypełnienie oraz zwrot do Kancelarii parafialnej.

(Pobierając dokument ze strony internetowej zwracamy się z prośbą – w miarę posiadanych możliwości – o dwustronne drukowanie dokumentu. Dziękujemy).

10. RELIKWIE ŚW. BRATA ALBERTA


Siostry Albertynki z Krakowa przekazały dla naszej parafii relikwie św. brata Alberta – Adama Chmielowskiego. Św. Albert będzie patronem Wolontariatu Miłosierdzia i znajdzie się wśród „Świadków Miłosierdzia” w Relikwiarium.

11. MONTAŻ KOLEJNYCH DRZWI W NASZEJ ŚWIĄTYNI


W piątek –  25 września 2017 roku – odbędzie się kolejny etap montażu drzwi wejściowych w naszej Świątyni. Drzwi zostaną przywiezione około godziny 7.00. Bardzo prosimy o pomoc w rozładowaniu drzwi i ich montażu. Potrzebna jest także pomoc w godzinach 7.30 – 9.00 w demontażu obecnych drzwi, które zostaną przekazane potrzebującej Parafii.

12. PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ


W dniach 21 – 23 września 2017 roku – odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę przez Licheń w Archidiecezjalnego Czuwania Modlitewnego w Kaplicy Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.
Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
Zapraszamy.

Plan pielgrzymki.

13. BÓG ZAPŁAĆ


Wszystkim parafianom, dobrodziejom, przyjaciołom i gościom składamy serdeczne Bóg zapłać!
Z serca dziękujemy za okazywaną życzliwość i wspieranie naszych dzieł duchowych oraz materialnych w naszej parafii w tym za ofiary na kolonie letnie organizowane przez Caritas.

14. CZASOPISMA KATOLICKIE


W zakrystii są do nabycia czasopisma katolickie.
Serdecznie zapraszamy do lektury!


„kto wierzy, nigdy nie jest sam”.
(Benedykt XVI, papierz)

Ks. Zygmunt Wichrowski
Proboszcz